Wymiana młodzieży

Strona archiwalna -> trwają pracę nad nową stroną

Zapraszamy: https://www.facebook.com/kpwpwk

-------------------------------------------------------------

Za Nami szkolenie młodzieżowych liderów w ramach projektu: „Współpraca młodzieżowych liderów lubelskich szkół z młodzieżowymi liderami szkół polskich na Wschodzie 2016”, współfinansowanego w ramach sprawowania opieki Senatu Rzeczypospolitej Polskiej nad Polonią i Polakami za granicą. W ramach projektu Polskę odwiedzili młodzi liderzy z Ukrainy, którzy uczestniczyli w szkoleniowej wymianie w Centrum Dobrego Wychowania w Motyczu Leśnym k. Lublina. W dniach 3-9.2016 roku byli to przedstawiciele Szkoły Ogólnokształcącej z pogłębionym nauczaniem języka polskiego Nr XIII w Kamieńcu Podolskim oraz Gimnazjum nr 1 im. ks. Stanisława Konarskiego w Lublinie, natomiast w dniach 24-30.09.2016 r. przedstawiciele Szkoły Polskiej im. Karoliny Lanckorońskiej działającej przy Towarzystwie Pomocy Polakom „Wielkie Serce” w Nowym Rozdole oraz Gimnazjum nr 19 im. Józefa Czechowicza w Lublinie. W czasie wymiany młodzież uczestniczyła w zajęciach dotyczących historii, kultury i tradycji Polskich oraz zwiedzali m.in. Lublin i Sandomierz. 

 

godlo z podpisem

Konferencja programu KPW

Zakończyliśmy realizację projektu wstępnego do przystąpienia do programu KPW

Projekt „Korona Polskiego Wychowania – program edukacji obywatelskiej młodzieży” realizowany był od 01.03.2015 do 31.03.2016. Polegał on na wprowadzeniu do realizacji w 4 szkołach w woj. lubelskim (Gimnazjum nr 11 im. por. mar. Mariana Tadeusza Mokrskiego w Lublinie, Gimnazjum im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Niedrzwicy Dużej, Zespół Szkół im. Zygmunta Chmielewskiego w Nałęczowie, Zespół Szkół nr 2 im. Księcia Pawła Karola Sanguszki w Lubartowie) programu edukacji obywatelskiej i przeciwdziałania dyskryminacji. Partnerem projektu ze strony norweskiej był chór młodzieżowy Spurven Tensing. Projekt nastawiony był na aktywne i samodzielne działanie młodzieży na rzecz swoich społeczności oraz w Internecie. Głównymi celami projektu było wykształcenie wśród młodzieży postaw obywatelskich i antydyskryminacyjnych; aktywizacja środowisk szkolnych i lokalnych poprzez realizację inicjatyw społecznych oraz rozwój umiejętności dotyczących budowania społeczeństwa obywatelskiego. W projekcie wzięło udział 144 uczniów oraz 24 nauczycieli, którzy przeszli szereg szkoleń oraz realizowali inicjatywy na rzecz swoich społeczności szkolnych i lokalnych. Łącznie przeprowadzono 120 różnych inicjatyw z czego 60 były to inicjatywy internetowe. W celu wspierania innych szkół program został upowszechniony. Został przygotowany spot promujący program i zaangażowanie wśród młodzieży. Ulepszony program został opisany i wydany w formie podręcznika. Zostały również przeprowadzone badania ewaluacyjne, sprawdzające skuteczność programu, oraz pozwalające go udoskonalić. W ramach projektu zostały osiągnięte następujące rezultaty: wzrost liczby działań dotyczących aktywności społecznej i antydyskryminacyjnej, wzrost liczby działań pomocowych, zmiana motywacji do angażowania się w inicjatywy obywatelskie z interesownej na bardziej bezinteresowną, wzrost wiedzy nt. antydyskryminacji, wzrost umiejętności realizacji działań na rzecz osób dyskryminowanych, wytworzenie przekonania, że „bycie zainteresowanym społecznie” jest godne naśladowania oraz rozwój umiejętności organizacyjnych w zakresie realizowania inicjatyw społecznych.

kon 1

 

kon 2

 

kon 3

 

kon 4

 

kon 5

Gra Historyczna

DSC05570DSC05573DSC05582DSC05597

Uczniowie Gimnazjum nr 19 im. Józea Czechowicza w Lublinie (klasa II d) przygotowała Grę Historyczną na podstawie życia Inki, która oddała w czasie II wojny światowej życie za Ojczyznę. Gra była podsumowaniem realizacji III semestru programu: Budowanie wspólnoty narodowej.

Gra była jednym z najlepiej przeprowadzonych oraz najlepiej przygotowanych Pokazów Finałowych.

Niedługo pełen opis gry !

Konferencja pt. "Szkoła Aktywna Wychowawczo"

Wydział Oświaty i Wychowania Miasta Lublin, Kuratorium Oświaty w Lublinie oraz Fundacja Szczęśliwe Dzieciństwo bardzo serdecznie zapraszają Dyrektorów Szkół Gimnazjalnych i Ponadgimnazjalnych na konferencję pt. "Szkoła Aktywna Wychowawczo" połączoną z prezentacją programu Korona Polskiego Wychowania. Konferencja odbędzie się 2 czerwca 2015 roku o godzinie 12.30 w Zespole Szkół nr 1 im. Władysława Grabskiego w Lublinie (ul. Podwale 11, Lublin).

W czasie konferencji zostaną wręczone nagrody Korona Polskiego Wychowania szkołom: Gimnazjum nr 1 im. ks. Stanisława Konarskiego w Lublinie oraz Gimnazjum im.płk. Wojciecha Kołaczkowskiego w Pliszczynie.

Zapraszamy do zapoznania się z poniższymi dokumentami:

1. List o konferencji do dyrektorów szkół

2. Oficjalne zaproszenie na konferencję oraz program wydarzenia

Konkursy w programie Korona Polskiego Wychowania

Pragniemy poinformować, że w bieżącym semestrze po raz pierwszy rozpoczynamy przyznawanie nagród w konkursie na „Najlepszego nauczyciela w programie Korona Polskiego Wychowania”  oraz dla „Autora najlepszej metody w programie KPW”.

O nagrodę mogą się ubiegać nauczyciele ze szkół: Gimnazjum nr 19 im. Józefa Czechowicza w Lublinie oraz VI Liceum Ogólnokształcącego im. Hugona Kołłątaja w Lublinie.

Aby odczytać załączone dokumenty należy kliknąć na poniższe punkty:

1. Regulmin nagrody KPW

2. Załączniki do Regulaminu nagrody KPW

Wręczenie Pereł

IMG 0074nMamy zaszczyt ogłosić, że realizacja semestru zimowego 2014/2015 zakończyła się wręczeniem Pereł dla wszystkich firm realizujących program KPW. Na dzień dzisiejszy, Dział programu Korona Polskiego Wychowania wręczył 28 certyfikatów. Na Perły czekają uczniowie jednej lubelskiej szkoły. Działalność firm w semestrze zimowym została podsumowana, a teraz uczniowie są już zajęci organizacją kolejnych, wiosennych przedsięwzięć.

Czytaj więcej...

V spotkanie Rady Programowej

IMG 5887Dnia 3 marcia 2015 r. odbyło się, pierwsze w II semestrze roku szkolnego 2014/2015, spotkanie Rady Programowej. Zaproszeni goście przybyli do Domu Fundacji Szczęśliwe Dzieciństwo w Motyczu Leśnym. Głównym celem spotkania były ustalenia dotyczące dążenia do poprawy jakości programu Korona Polskiego Wychowania przez wprowadzanie nowych rozwiązań programowych.

Czytaj więcej...

Pokazy Finałowe i kolejny semestr działań

Semestr zimowy 2014/2015 zakończył się wieloma sukcesami firm realizujących program KPW, był to czas intensywnej pracy, ale również wielkiego zadwolenia. Wiele firm przedstawiło swoje semestralne działania na spotkaniach z rodzicami, często były to momenty wzruszające,  przejmujące, ale równiez pełne radości. Pokazy Finałowe często zamieniały się w istny pokaz talentów i wielkich dokonań indywidualnych uczniów, ale przede wszystkim grup klasowych na czele z wychowawcą/opekunem.

Czytaj więcej...

 

a

 
gry okladkaPodaj swój e-mail, a otrzymasz książeczkę pdf z zebranymi w Strefie Wiedzy metodami, grami i zabawami oraz będziesz informowany o nowościach dotyczących Centrum Dobrego Wychowania i programu Korona Polskiego Wychowania.


Administratorem danych jest Fundacja Szczęśliwe Dzieciństwo, ul. Jezuicka 4/9, 20-113 Lublin. Wasze adresy są bezpieczne w naszej bazie. Nie przekazujemy tych informacji osobom niepowołanym. Podając e-mail zgadzasz się na otrzymywanie materiałów dotyczących działań Fundacji. W każdej chwili możesz usunąć lub zmienić swoje dane.

  Fundacja Szczęśliwe Dzieciństwo
ul. Jezuicka 4/9
  20-113 Lublin

KRS 0000094228
REGON 004173022
NIP 712-01-67-025