I edycja warsztatów w Motyczu

DSC03044W dniach 24-25.11.2014 r. w Motyczu Leśnym odbyła się I edycja warsztatów dla liderów firm młodzieżowych, biorących udział w programie Korona Polskiego Wychowania. W zajęciach uczestniczyło 30 młodych uczniów z Gimnazjum nr 1 w Niedrzwicy Dużej, z Zespołu Szkół nr 1 w Lublinie oraz z VI Liceum Ogólnokształcącego z Lublina.

Dwudniowe warsztaty organizowane są w ramach projektu współfinansowanego przez Lubelskiego Kuratora Oświaty. Realizacja projektu ma na celu rozwinięcie umiejętności psychologicznych i społecznych uczniów oraz promowanie zalet działania w ramach wolontariatu. Podczas dwudniowych warsztatów w Motyczu Leśnym, uczniowie mają okazję nauczyć się planowania i realizacji działań na rzecz grup społecznych, których są członkami, budowania i sprawnego funkcjonowania takich grup oraz odkrywania
i rozwijania swoich talentów w działaniu.

Kurator grafika

Podczas I edycji warsztatów, młodzież przygotowała tzw. „Dni Społeczne w Korony w Motyczu”. Uczestnicy, podzieleni na trzy grupy zadaniowe przeprowadzili dochodzenie detektywistyczne, poszukując klucza do sukcesu trzech szkół, przygotowali relację z warsztatów w formie wiadomości na żywo i zredagowanej gazetki oraz zapewnili gry integracyjno-animacyjne  pozwalające na integrację i dobrą zabawę.

Kolejna edycja warsztatów rozpocznie się 26.11.2014 r., do Motycza Leśnego przyjedzie młodzież trzech lubelskich szkół: Gimnazjum nr 1, Gimnazjum nr 19 oraz Gimnazjum w Pliszczynie.

 

a

 
gry okladkaPodaj swój e-mail, a otrzymasz książeczkę pdf z zebranymi w Strefie Wiedzy metodami, grami i zabawami oraz będziesz informowany o nowościach dotyczących Centrum Dobrego Wychowania i programu Korona Polskiego Wychowania.


Administratorem danych jest Fundacja Szczęśliwe Dzieciństwo, ul. Jezuicka 4/9, 20-113 Lublin. Wasze adresy są bezpieczne w naszej bazie. Nie przekazujemy tych informacji osobom niepowołanym. Podając e-mail zgadzasz się na otrzymywanie materiałów dotyczących działań Fundacji. W każdej chwili możesz usunąć lub zmienić swoje dane.

  Fundacja Szczęśliwe Dzieciństwo
ul. Jezuicka 4/9
  20-113 Lublin

KRS 0000094228
REGON 004173022
NIP 712-01-67-025