II edycja warsztatów w Motyczu Leśnym

DSC 0582W dniach 26-27.11.2014 r. w Motyczu Leśnym odbyła się II edycja warsztatów dla liderów - prezesów firm młodzieżowych z trzech szkół, współpracujących z Fundacją Szczęśliwe Dzieicństwo w ramach programu Korona Polskiego Wychowania. W zajęciach uczestniczyło 30 uczniów z Gimnazjum  nr 1 w Lublinie, Gimnazjum nr 19 w Lublinie oraz Gmnazjum w Pliszczynie.

Druga edycja dwudniowych warsztatów została zorganizowana w ramach projektu współfinansowanego przez Lubelskiego Kuratora Oświaty. Celem realizacji tego projektu jest rozwinięcie umiejętności psychologicznych
i społecznych uczniów oraz promowanie zalet działania w ramach wolontariatu.

Dwudniowe warsztaty zostały zrealizowane, aby uczniowie mogli jak najlepiej przygotować się do roli lidera klasowego tzn. nauczyć się w praktyce planowania, motywowania, wypracowywania kreatywnych pomysłów oraz realizacji przedsięwzięć na rzecz grup społecznych, do których przynależą. 
Kurator grafika

Plan zajęć II edycji warsztatów był zbliżony do planu warsztatów z I edycji, ale pomysły na działania grup zainteresowań, na które została podzielona młodzież oraz wydarzenie finałowe, były realizowane według pomysłów młodzieży. Wyodrębniono grupę detektywów, którą przewodzili Sherlock Holmes i John Watson, grupę dociekliwych i ciekawych świata dziennikarzy, relacjonujących najświeższe wydarzenia oraz grupę tzw. "Czasoumilaczy", dzieki której uczestnicy spędzili czas w miłej i wesołej atmosferze.

W czwartkowe popołudnie, warsztaty w Motyczu dobiegły końca, mimo intensywnej pracy i wysilenia tęgich umysłów, uczniowie byli uśmiechnięci i zadowoleni. Liderzy z nowymi pomysłami na działania oraz energią, powrócili do swoich klas, a tam już czekają kolejne wyzwania.

Już wkrótce na stronie pojawią się relacje uczniów oraz nauczycieli z warsztatów.

 

a

 
gry okladkaPodaj swój e-mail, a otrzymasz książeczkę pdf z zebranymi w Strefie Wiedzy metodami, grami i zabawami oraz będziesz informowany o nowościach dotyczących Centrum Dobrego Wychowania i programu Korona Polskiego Wychowania.


Administratorem danych jest Fundacja Szczęśliwe Dzieciństwo, ul. Jezuicka 4/9, 20-113 Lublin. Wasze adresy są bezpieczne w naszej bazie. Nie przekazujemy tych informacji osobom niepowołanym. Podając e-mail zgadzasz się na otrzymywanie materiałów dotyczących działań Fundacji. W każdej chwili możesz usunąć lub zmienić swoje dane.

  Fundacja Szczęśliwe Dzieciństwo
ul. Jezuicka 4/9
  20-113 Lublin

KRS 0000094228
REGON 004173022
NIP 712-01-67-025